• Kdo jsem?

  Dobrý den,
  jmenuji se Lenka Šnapková, narodila jsem se 15.května 1979 a již od malička jsem se v dětských hrách vtělovala do zdravotních sestřiček, ošetřovatelek nebo lékařek. Asi se na tom tak trochu podepsala moje milovaná teta Máša, která mi jakož to zdravotní sestřička sehnala vyřazenou uniforma a za pomocí mojí babičky ji upravila do velikosti dítka, asi tak šestiletého. Od té doby jsem se cítila jako profesionálka a tak jsem měla v tom, co chci dělat celkem jasno.
  …a tak se tedy stalo, takto pilně jsem studovala:

  1985 – 1993    ZŠ Praha
  1993 – 1997 Střední zdravotnická škola Praha – obor Všeobecná sestra
  (ukončené maturitou 6/1997)
  9/97 – 2/98 Vyšší zdravotnická škola Praha – obor Diplomovaná dětská sestra
  9/98 – 6/00 Vyšší zdravotnická škola Medea, s.r.o.Praha
  obor Diplomovaná sestra pro intenzivní péči
  (ukončené absolutoriem 6/2000)
  9/02 – 11/03 Vyšší odborná škola sociálně-právní Praha
  (ukončené 2 semestry)
  2/03 – 10/04 PSS – Instrumentování na operačním sále
  (ukončené atestací 10/2004)

  Odborné kurzy:

  15–16.11.2000    Kurz dětské traumatologie – Thomayerova nemocnice,
  (Prof.Doc.Petr Havránek Csc.)
  19-22.11.2001 Tématický kurz: Akutní problematika pediatrické
  a neontologické péče
  30.11.2005 Získáno osvědčení k výkonu zdravotnického povolání
  bez odborného dohledu s platností do 29.7.2011

  V nemocnici jsem pracovala několik let a získala mnoho zkušeností.
  Od ledna roku 2000 jsem pracovala na dětské chirurgii jedné pražské fakultní nemocnice. Vzhledem k tomu, že se moje práce odehrávala na příjmové ambulanci a operačním sále, viděla jsem mnoho dětských úrazů. Některé byly vážné, některé méně a některé dokonce tak říkajíc kuriózní. Každopádně jsem se hodně naučila a je fakt, že moje rodina, známí i kamarádi se na mě často obracejí o radu pokud se stane nějaký úraz, či dojde k onemocnění nebo operaci v jejich rodině.

  S tím, že budu šířit zdravotnickou osvětu mezi veřejností, jsem souhlasila už na střední zdravotnické škole, ale že někteří jedinci nedokážou, nechtějí či neumějí poskytnout základní první pomoc a v mnoha případech se dokonce lhostejně obracejí zády, tak s tím se nesmířím nikdy.

  Vždycky mě napadá otázka „Co když na místě zraněného bude někdo z mojí rodiny a zrovna půjdou kolem jen tihle bezduší jedinci?“ Ta představa je pro mě doslova šílená a tak mě přivedla na myšlenku, přidat se k těm, kteří se nebojí, umí a chtějí šířit a učit Vás, kteří máte srdce, duši a svědomí pomáhat těm, kteří Vaší pomoc bezprostředně potřebují.

  Proto jsem 30.05.2009 získána osvědčení o rekvalifikaci MŠMT: Člen první pomoci – „Instruktor“ a na základě tohoto osvědčení získala 22.7.2009 živnostenský list.


  Takže teď jsem tady a záleží jen na Vás,
  jestli budete chtít vědět, umět,znát a třeba někdy zachránit lidský život!


  Reference zákazníků a firem:


  Tímto bych se s Vámi ráda podělila o pár zážitků, informací, zkušeností týkajících se kurzu první pomoci, který probíhá pod skvělým vedením paní Lenky Šnapkové.
  Rozhodla jsem se pro delší zahraniční cestu, která obnáší práci s dětmi, bylo nutné splnit několik požadavků a jeden z nich byla účast na kurzu první pomoci. Na internetu jsem nalezla webovou adresu www.kurz-prvni-pomoc.cz, která mě ihned zaujala. Stránky jsou velmi dobře zpracované, srozumitelné a škála kurzů, kterými je možno projít, je velmi široká a zajímavá. Zvolila jsem „Základní individuální kurz první pomoci, “ jenž je určen pro skupiny, skládající se z 1 až 5 osob a co je naprosto bezkonkurenční, ochota paní Šnapkové, dostavit se kamkoli, dle přání zákazníka. Jelikož jsem byla v „zařizovacím presu“, snažila jsem se s paní Šnapkovou, domluvit, co nejbližší termín. Bez jakéhokoli zdržování mi vyšla vstříc a tak, počátkem měsíce března, dokonce během nedělního odpoledne, v soukromí a pohodlí našeho domova, proběhl tento kurz. Účast byla 100%, tedy já, moje mamka a tři další kamarádky, kterým podání první pomoci, i když laické, a možná záchrana života, není lhostejná. A dle mého názoru, za pouhých 300,- Kč za osobu, by měla být jeho účast zákonem povinná.
  Paní Šnapková je naprostý profesionál, hýřící informacemi a znalostmi, získanými odborným vzděláváním, ale i praxí v oboru. Ale zároveň dokáže svým přístupem strhnout diváka a po celé 4 hodiny, co kurz probíhá, upoutat jeho pozornost a odpovídat na veškeré dotazy, které jsou jí kladeny. Sebou má veškerý potřebný materiál, přehledně a srozumitelně zpracovaný, dále doprovodné obrázky a to nejdůležitější, ano, samozřejmě figuríny, na kterých je předváděna masáž srdce a umělé dýchání. Dále je demonstrováno provedení první pomoci při životu ohrožujících stavech, ošetření tepenného krvácení, stabilizované polohy, uvolnění dýchacích cest, použití AED (automatický externí defibrilátor), a mnohé další možné i nemožné situace, které mohou nastat. To vše si i „na vlastní kůži“ vyzkoušíte.
  Přesto, že je tento kurz velmi zajímavý a hlavně důležitý, doufám, že poznatky, rady a zkušenosti z něj nikdy nebudu muset využit a aplikovat.
  Proto nečekejte, až bude pozdě a cizí život, nebo i Vašich blízkých, Vám zhasne pod rukama!

  S pozdravem a přáním pevného zdraví
  Romana Kemrová


  Reference paní Báry Bartíkové, která absolvovala kurz v mateřském centru v Jesenici u Prahy a poté následně soukromě ve společnosti své rodiny přímo v domácnosti.

  V první řadě, bych ráda vyzdvihla fakt, že slečna Lenka je velice flexibilní, dojela do našeho mateřského centra v Jesenici u Prahy, dovezla veškeré pomůcky od obvazu č. 3, přes figuríny až po laický defibrilátor. Dostali jsme pěkně připravené pracovní listy, kde v budoucnu můžeme hledat informace, když budou potřeba. Kdykoli jsme se mohli ptát na to, co nás zajímá, vyzkoušeli jsme si první pomoc na figurínách i jeden na druhém.

  Co mi hodně pomohlo, je praktická ukázka – jak pomoci druhému, tak ale i skvěle předvedené problémové situace. Slečna Lenka vše podkládá zážitky z praxe a dokonce předvede jak daný stav vypadá – toto je opravdu velmi důležité, kurz je naplněn teoretickými informacemi, které se brzy mohou z paměti vytratit, pokud vám to ale někdo předvede, do paměti se to zapíše mnohem lépe.

  Na slečně Lence si vážím hlavně jejího přístupu, který opravdu obdivuji. Přijede až k vám domů, do mateřského centra, do školy, do firmy … kamkoli, kdykoli se to hodí vám, vše si s sebou přiveze a co je hlavní napumpuje do vás mnoho ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÝCH INFORMACÍ A RAD. A to nemluvím o opravdu velmi přívětivé ceně za kurz.

  Jsem ráda, že už nepatřím mezi ty, kteří se budou bát toho, že až jednou bude potřeba, aby zachránili život svému blízkému nebo i úplně neznámému, nebudou vědět jak na to. Je možné, že v dané situaci nebudu dělat vše dle rad slečny Lenky, stres a paměť asi udělá své J, ale nyní vím, že nebudu stát někde v zadu v hloučku, ale pokusím se udělat možné i nemožné, abych pomohla.

  Děkuji a budu se těšit na další spolupráci v mateřském centru.
  Bára Bartíková


  Dobrý den Lenko,

  rádi bychom Vám poděkovali za kurz první pomoci, který jste nám poskytla dne 22.4.2010.

  Ohlasy ostatních kolegů byly tak příjemné a nadšené, že jsme se rozhodli Vám napsat. Každý z nás měl pocit, že si opravdu to “něco“ zapamatoval a nebál by se někomu v nesnázi pomoci. Zároveň děkujeme za velmi profesionální a jednoduché odpovědi na naše veškeré dotazy, které ne vždy byly úplně snadné :-) . Krom získaných znalostí a poznatků jsme obdrželi i přehlednou a pro laiky čitelnou brožuru s přehledem základních a důležitých informací k řešení nejběžnějších situací v této oblasti.

  Já osobně jako “člen první pomoci“ Vám chci poděkovat za znovuopakování, které bylo stejně příjemné a kvalitní, jako když jsem podobné kurzy absolvovala se záchranáři.

  Velice děkujeme a přejeme ať se Vám daří ve Vaší bohulibé práci i nadále

  Katka Finfasová, TECOM ANALYTICAL SYSTEMS CS